دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های تاثیرگذار بک لینک بر سئو
 6 استراتژی تاثیرگذار بک لینک بر سئو
در این مقاله می خواهیم 6 عامل اصلی و تاثیر گذار بک لینک بر روی سئو که علاوه بر تاثیر مستقیم بر رتبه سایت گوگل، بر بازاریابی محتوا و فروش شما نیزبسیار موثر هستند. با توجه به سیاست های گوگل که مادام در حال تغییر است.
در حال حاضر اولویت رتبه بندی سایت ها برای آن دسته ای است که، مخاطب ماندگار بیشتری دارند. بنابراین استراتژی های سئو نیز باید به سمت وب سایت هایی روند که بیشترین کاربر واقعی را به سایت جذب می کنند.
اصل1- مخاطب شناسی
هر وب سایت مخاطبان خاص خودش را دارد. برای این که مخاطبان خود را افزایش دهید باید به دو نکته توجه کنید: 1-باید بدانید که مخاطبانتان چه کسانی هستند؟ 2-مخاطبان از نظر شما چه مشخصاتی دارند؟ برای مثال مخاطبان مقالات ما غالباً توسعه دهندگان وب هستند ولی ما می خواهیم بخش های مشتری مداری و مدیران تبلیغات شرکت ها را به وب سایت خود جذب کنیم، بدین ترتیب بخش تولید محتوا مقالاتمان را تغییر داده ایم.
اصل2- تهیه فهرستی از وب سایت هایی که به مخاطبان شما علاقه مند اند.
در صورتی که مخاطب های خود را بشناسید می توانید فهرستی از سایت های مهمی که در حال حاضر این مخاطبان را جذب می کنند بدست آورید. بدین ترتیب آوردین لینک از آن وب سایت ها می تواند مفید باشد.
اصل3- محتوا نویسی مناسب.
زمانی که در سایتی برای محتوای خود بازاریابی می کنید. باید محتوای فوق العاده ای نوشته باشید. متن های ساده ای همچون: به سایت ما سر بزنید و ... مخاطبی را به سایت شما جذب نمی کند. محتوای تولید شده و خدماتی که انجام میدهید را شرح دهید. مخاطبان باید نیازش هایشان را در لینکی که شما گذاشته اید ببینند تا به سایت شما مراجعه کنند. در غیر اینصورت از کلیک کردن بر روی لینکی که گذاشته اید سر باز می زنند.
اصل4- برقراری ارتباط با محتوای تولید شده.
مهمتریت اصل بازاریابی حفظ مشتریان قدیمی است. یکی از دلایل اصلی شکست بازاریابی های شبکه ای که یک ده است بصورت چشم گیری رشت کرده و در سراسر دنیا در حال فعالیت می باشند عدم سرمایه گذاری روی بازگشت سرمایه اصلی بوده است.
همانطور که می دانیم شرکت های بازاریابی شبکه ای با سرمایه گذاری بر روی مشتریان جدید سود بسیاری را دریافت می کنند. ولی تا به حال به این فکر کرده اید که مشتریانی که با دروغ و وعده های پوچ شرکت های بازاریابی شبکه ای به سوی فروشگاه ها رفته اند و با وعده های دروغ، کالایی را به او فروخته اند. دیگر خرید دومی از سوی مشتری وجو ندارد. در واقع با این عمل دیگر شما هیچ سرمایه ای ( که همان مشتری است ) برای کالاهای آینده تان ندارید. پس می بایست با تولید محتوای غنی، مشتریان را از محصولات و سایت خود راضی نگهدارید تا در صورت اعلان محصول جدید باز مشتریان قدیمی اعتماد کنند و به سمت شما بیایین.
اصل5- ارتقاء دادن بک لینک.
هر وب سایت سبک خاص خودش را دارد درست مثل موسیقی، پس نیاز است سایت هایی که به محتوای تولید شده شما علاقه مند هستند برای انتشار مذاکره کنید. سایت ها علاقه مند به انتشار محتوای های غنی و مرتبط می باشند.
اصل6- بک لینک شبکه های اجتماعی.
قدرت شبکه های اجتماعی را نباید دست کم گرفت.بک لینک از شبکه های اجتماعی می تواند به دور صورت 1- اسپم 2-غیر اسپم انجام شود.
1-روش اسپم: در این روش شما صفحاتی پر از تبلیغات ضعیف با لینک های بسیار ایجاد می کنید. سپس در هر صفحه لینک سایت خود را قرار می دهید.
2-روش غیر اسپم: روش غیر اسپم به این صورت است که شما محتوایی مناسب برای صفحات مجازی خود نوشته اید و لینک های به جا و تاثیر گذار ایجاد می کنید. سپس به صفحات تبلیغاتی مراجعه می کنید که مرتبط با کالا و یا محصولات شما هستند و با هماهنگی مدیران صفحات شروع به تبلیغات می کنید.
نتیجه گیری: روش بک لینک اسپم و غیر اسپم شبیه یکدیگر هستند اما با این تفاوت که در روش غیر اسپم شما مشتری ثابت برای سایت خود ایجاد کرده اید.

تاثیر الگوریتم های گوگل در بک لینک ها، بر سئو
طبق آخرین اخبار اعلام شده از سوی گوگل تاثیرگذاری بک لینک ها، در موتور های جستجو در حال کاهش می باشند. الگوریتم های گوگل مادام در حال تغییر هستند و تنها به بک لینک هایی امتیاز میدهند، که کاربر واقعی را به سایت دعوت کنند. عدم انجام این الگوریتم تا به حال به این دلیل بوده است که گوگل برای عملکرد درست نیاز به ثبت کوکی در مرورگر کاربران دارد که این کار تا به حال غیر ممکن بوده و همچنین تضمینی برای حذف این کوکی ها از سوی کاربران وجود نداشته است.خیلی از وب سایت ها هستند که تلاش خود را بر تعداد بازدید گذاشته اند، نه کیفیت مطالب ولی خوشبختان امروزه می توان با اطمینان گفت که گوگل هیچ ارزشی برای رتبه این گونه وب سایت ها قائل نیست و به محض اینکه رقیب این گونه وب سایت ها با چند بک لینک معتبر بیایند، رتبه ها تغییر پیدا می کنند.
 
نویسنده : امیر احسان درویشی

این مقاله را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn